Zapalenie powiek

Powiek jest częstym schorzeniem, które powoduje zapalenie powiek. Choroba ta może być trudna do opanowania, ponieważ ma tendencję do nawrotów. Najczęściej zadawane pytania O powiek Jakie inne warunki związane są z powiek? Komplikacje z powiek należą: Jęczmień: czerwony guz przetarg na powiece, która jest spowodowana ostrą infekcję gruczołów oleju powieki.

Gradówka: Stan ten może śledzić rozwój jęczmień. Jest to zazwyczaj bezbolesny guzek firma spowodowany zapaleniem gruczołów oleju powieki. Gradówka może być bolesne i czerwony, jeśli jest również zakażenie. Oczywiście utrudnia on korzystanie z korekcji takiej jak soczewki kontaktowe i również pod tym względem jest bardzo uciążliwe.

Problemy z filmu łzowego: Nieprawidłowe lub zmniejszenie wydzieliny ropy naftowej, które są częścią filmu łzowego może prowadzić do nadmiaru łzawienie oczu lub na sucho. Bo łzy są niezbędne do utrzymania zdrowej rogówki, łza problemy filmów może sprawić, że ludzie bardziej narażeni na infekcje rogówki. Przyczyny Co powoduje zapalenie powiek? Powiek występuje w dwóch postaciach:

Przednie powiek wpływa na zewnętrznej przedniej części powieki, gdzie rzęsy są dołączone. Dwie najczęstsze przyczyny przednich powiek są bakterie (Staphylococcus) i łupież skóry głowy.

Posterior powiek wpływa na wewnętrzną powieki wilgotna część, która styka się z oka) i jest spowodowane przez problemy z oleju (meibomian) gruczołów w tej części powieki. Dwa zaburzenia skóry może spowodować tę formę: trądzik różowaty powiek, co prowadzi do skóry zaczerwienienie i stan zapalny, a łupież skóry głowy (łojotokowe zapalenie skóry).

Objawy Jakie są objawy powiek? Objawy obu postaci powiek zawierają ciała obcego lub uczucie pieczenia, nadmierne łzawienie, swędzenie, wrażliwość na światło (światłowstręt), czerwone i spuchnięte powieki, zaczerwienienie oka, nieostre widzenie, pienistą łzy, suchość oka, lub kondycjonowaniu o rzęsach po przebudzeniu.

Leczenie Jak powiek leczyć? Leczenie obu form powiek polega na utrzymanie pokrywy czyste i wolne od skórką. Ciepłe okłady powinny być stosowane do pokrywy pozbycie się skórki, następnie lekkiego szorowania powieki przy pomocy wacika i mieszanina wody i szamponu dla dzieci. Ponieważ powiek rzadko znika całkowicie, większość pacjentów musi utrzymywać procedurę higieny powiek życia. Jeśli powiek jest ciężka, profesjonalna opieka oko może również przepisać antybiotyki lub sterydów kropli do oczu.

Kiedy łupież skóry głowy jest obecny, szampon do włosów zaleca się również.Oprócz ciepłych kompresów, pacjenci z tylnej powiek będzie musiał masować swoje powieki do czyszczenia olej nagromadzony w gruczołach. Pacjenci, którzy również mają trądzik różowaty powinny mieć tego warunku traktowane w tym samym czasie.

Advertisements
%d bloggers like this: