Jaskra

Jaskra to grupa chorób, które niszczą oka nerwu wzrokowego i może doprowadzić do utraty wzroku i ślepoty. Jednak z wczesnego wykrywania i leczenia, często można chronić oczy przed poważnej utraty wzroku.
Jak nerwu uszkodzone przez jaskrę otwartego kąta?
Kilka dużych badania wykazały, że ciśnienie w oku jest głównym czynnikiem ryzyka uszkodzenia nerwu. W przedniej części oka jest miejsce zwane komory przedniej. Przezroczysty płyn przepływa w sposób ciągły i na zewnątrz komory i odżywia pobliskich tkanek. Płyn opuszcza komorę na otwartym kątem, gdy rogówka i tęczówka spotkać. (Patrz wykres poniżej). Kiedy płyn dociera do kąta, to przepływa przez gąbczastej przesączania oka, jak błoto, i opuszcza wzrok.

W jaskrze otwartego kąta, choć kąt drenaż jest “otwarty”, płyn przechodzi zbyt wolno przez drenażu przesączania oka. Ponieważ płyn gromadzi się, ciśnienie wewnątrz oka wzrasta do poziomu, który może spowodować uszkodzenie nerwu wzrokowego. Gdy nerwu jest uszkodzony z podwyższonym ciśnieniem, otwartym kątem przesączania i wizja straty może spowodować. Dlatego regulacji ciśnienia wewnątrz oka jest bardzo ważne. Nie pomagają soczewki kontaktowe ani inne zabiegi, chociaż można opóźnić rozwój schorzenia.

Innym czynnikiem ryzyka uszkodzenia nerwu dotyczy ciśnienia krwi. Dlatego ważne jest, aby również upewnić się, że ciśnienie krwi jest na odpowiednim poziomie dla organizmu poprzez pracę z lekarzem.

Czy mogę rozwijać jaskry jeśli mam podwyższone ciśnienie w oku?
Niekoniecznie. Nie każda osoba z podwyższone ciśnienie w oku rozwinie jaskry.Niektórzy ludzie mogą tolerować wyższy poziom ciśnienia w gałce ocznej lepiej niż inni. Również pewien poziom ciśnienia w gałce ocznej może być wysoka dla jednej osoby, ale normalne dla drugiego.

Czy rozwój jaskry zależy od poziomu ciśnienia twój nerw wzrokowy może tolerować bez uszkodzenia. Poziom ten jest inny dla każdej osoby. Dlatego kompleksowe rozszerzone badanie oczu jest bardzo ważne. To może pomóc twoje oko opieka profesjonalna określić jaki poziom ciśnienia wewnątrzgałkowego jest normalne dla ciebie.

Czy mogę rozwijać jaskry bez wzrostu moje ciśnienie oczu?
Tak. Jaskra może rozwijać się bez wzrostu ciśnienia w gałce ocznej. Ta forma jaskry nazywa niskich napięć lub normalnej napięcie jaskra. Jest to rodzaj jaskry otwartego kąta.

Kto jest w grupie ryzyka jaskry otwartego kąta?
Każdy może rozwijać jaskry. Niektórzy ludzie, wymienione poniżej, są na większe ryzyko niż inne:

Afroamerykanie powyżej 40 roku życia
Wszyscy w wieku powyżej 60, a zwłaszcza Meksyku Amerykanie
Osoby z wywiadem rodzinnym w kierunku jaskry
Kompleksowe rozszerzone badanie oczu może ujawnić więcej czynników ryzyka, takich jak wysokie ciśnienie oczu, cienkość rogówki i zaburzenia nerwu wzrokowego anatomii nerwu. U niektórych osób z pewnych kombinacji tych czynników wysokiego ryzyka, leki w postaci kropli do oczu zmniejsza ryzyko zachorowania na jaskrę przez około pół.

Objawy jaskry
W pierwszym, otwartym kątem przesączania nie ma objawów. To nie powoduje bólu. Wizja pozostaje normalny. Jaskra może rozwijać się w jednym lub obu oczach.

Bez leczenia osób z jaskrą powoli tracą peryferyjnego (bocznego) wizji. Jak jaskra pozostaje nieleczona, ludzie mogą przegapić przedmiotów z boku i z rogu ich oczu. Wydają się patrząc przez tunel. Z biegiem czasu, na wprost (centralne) wizja może się zmniejszyć aż nie wizja pozostaje.

Jaskra jest wykrywane poprzez kompleksową egzaminu rozszerzonymi oczami, zawierający następujące informacje:

Testu ostrości wzroku. Test ten wykres oko mierzy jak dobrze widać na różnych dystansach.

Wizualny badań terenowych. Test ten mierzy się obwodowy (widzenie boczne).Pomaga twoje oko opieka profesjonalna powiedzieć, jeśli stracił widzenie peryferyjne, znak jaskry.

Cera egzamin oczu. W tym egzaminie, krople są umieszczane w twoich oczach poszerzyć lub rozszerzać, źrenice. Twoje oko opieka profesjonalna używa specjalnego obiektywu powiększającego, aby zbadać siatkówki i nerwu wzrokowego śladów uszkodzeń i innych problemów z oczu. Po egzaminie, Twoja bliska wizja mogą pozostać zamazany przez kilka godzin.

Tonometria jest pomiar ciśnienia wewnątrz oka przy użyciu instrumentu o nazwie tonometr. Drętwienia krople mogą być stosowane do oka w tym teście. Tonometr mierzy ciśnienie wewnątrz oka w celu wykrycia jaskry.

Pachymetrii jest pomiar grubości Twojej rogówki. Twoje oko opieka profesjonalna stosuje odurzającego kropli do oczu i wykorzystuje ultradźwiękowy przyrząd fali do pomiaru grubości Twojej rogówki.
Czy jaskra wyleczyć?
No nie ma lekarstwa na jaskrę. Wizja stracił z powodu choroby nie mogą zostać przywrócone.

Zabiegi Jaskra
Natychmiastowe leczenie we wczesnym stadium, jaskry otwartego kąta może opóźnić postęp choroby. Dlatego wczesne rozpoznanie jest bardzo ważne.

Leczenie jaskry obejmować leki, trabekuloplastyka laserowa i chirurgii konwencjonalnej lub połączenie jednego z nich. Chociaż te zabiegi mogą uratować pozostałe wizję, ale nie poprawiają wzrok już stracił z jaskrą.

Leków. Leków, w postaci kropli do oczu lub tabletki, są najczęściej wcześnie leczenie jaskry. Przyjmować regularnie, te krople do oczu niższe ciśnienie oczu.Niektóre leki powodują oko aby mniej płynu. Inne niższe ciśnienie pomagając płynu drenażu między oczami.

Przed rozpoczęciem leczenia jaskry, powiedz swoim specjalistą o innych leków i suplementów, które biorą. Czasem spada mogą wpływać na sposób inne leki działają.

Jaskra leki należy przyjmować regularnie zgodnie z zaleceniami specjalistą.Większość osób nie ma problemów. Jednak niektóre leki mogą powodować bóle głowy i inne skutki uboczne. Na przykład, krople mogą spowodować szczypanie, pieczenie i zaczerwienienie w oczy.

Wiele leków dostępnych w leczeniu jaskry. Jeśli masz problemy z jednym leków, powiedz oko starannością zawodową. Leczenie innym dawki lub medycyny nowej może być niemożliwe.

Ponieważ jaskra często nie ma objawów, ludzie mogą ulec pokusie, aby przerywać lub może pominięcia, ich leku. Musisz użyć krople lub tabletki tak długo, jak pomóc kontrolować ciśnienie oka. Regularne stosowanie jest bardzo ważne.

Upewnij się, że oko opieka profesjonalna pokazuje jak umieścić krople do oka.Aby uzyskać porady dotyczące korzystania z kropli do oczu jaskrę, patrz wewnętrznej stronie tylnej okładki tej broszury.

Trabekuloplastyka laserowa. Trabekuloplastyka laserowa pomaga płyn spuścić z oka. Lekarz może zalecić ten krok w dowolnym momencie. W wielu przypadkach trzeba będzie zachować zażywania leków na jaskrę po tej procedurze.

Trabekuloplastyka laserowa wykonywana jest w gabinecie lekarskim lub w klinice okulistycznej. Przed zabiegiem, drętwienia krople są stosowane do oka. Jak można siedzieć twarzą do urządzenia laserowego, lekarz zajmuje szczególne soczewki do oka. Wysokiej intensywności wiązki światła jest skierowany przez obiektyw i odbicie na przesączania oka wewnątrz oka. Możesz zobaczyć błyski jasnego światła zielonego lub czerwonego. Laser sprawia, że kilka równomiernie rozmieszczonych oparzenia, które rozciągają otwory drenażowe w przesączania oka. Dzięki temu płyn do drenażu lepiej.

Jak w każdej operacji chirurgii laserowej mogą powodować skutki uboczne, takie jak zapalenia. Lekarz może podać kilka kropli do podjęcia domu dla każdego bolesność lub zapalenia wnętrza gałki ocznej. Będziesz musiał dokonać kilku wizyty kontrolne mieć ciśnienie oko i oko monitorowane.

Jeśli masz jaskrę obu oczu, zwykle tylko jedno oko będą traktowane w czasie.Zabiegi laserowe dla każdego oka zostaną zaplanowane na kilka dni do kilku tygodni.

Badania pokazują, że chirurgia laserowa może być bardzo dobry na zmniejszenie ciśnienia w niektórych pacjentów. Jednak jego efekty mogą mijać się w czasie.Lekarz może zalecić dalsze leczenie.

Konwencjonalna operacja. Konwencjonalny zabieg sprawia, że nowe otwarcie dla płynu do opuszczenia oko. (Patrz rysunek na następnej stronie). Lekarz może zalecić ten zabieg w dowolnym momencie. Konwencjonalna operacja często jest wykonywane po leki i zabiegi laserowe nie udało się kontrolować ciśnienie.

Konwencjonalny zabieg, zwany trabekulektomia, odbywa się na sali operacyjnej.Przed zabiegiem, dostaniesz leki, które pomogą Ci się zrelaksować. Lekarz robi małe zastrzyki wokół oka do znieczulenia to. Mały fragment tkanki jest usuwany, aby utworzyć nowy kanał dla płynu do spuszczania z oka. Ten płyn wypłynie między warstwami tkanek oka i stworzyć z pęcherzykami “bąbel filtracji”.

Przez kilka tygodni po zabiegu, należy umieścić krople do oka do zwalczania infekcji i stanów zapalnych. Te spadki będą różne od tych, może korzystasz z przed zabiegu.

Konwencjonalna operacja jest wykonywana na jednym oku na raz. Zazwyczaj operacje są cztery do sześciu tygodni od siebie.

Konwencjonalna operacja jest o 60 do 80 procent skuteczny w obniżaniu ciśnienia oka. Jeśli nowe otwarcie drenaż zwęża, druga operacja może być konieczna. Konwencjonalna operacja działa najlepiej, jeśli nie miałeś wcześniej operację oczu, np. zaćmy pracy.

Czasami po tradycyjnej operacji, twoja wizja może nie być tak dobre, jak to było przed konwencjonalnym zabiegu. Konwencjonalna operacja może powodować działania niepożądane, w tym zaćmy, problemy z rogówki, zapalenie, infekcja wewnątrz oka lub niskich problemów ciśnienia w oku. Jeśli którykolwiek z tych problemów, należy powiadomić lekarza więc plan leczenia mogą być rozwijane.

Jakie są inne formy jaskry i jak są traktowane?
Jaskrą z otwartym kątem jest najbardziej rozpowszechnioną formą. Niektórzy ludzie mają inne typy choroby.

W niskich napięć lub normalnego napięcia jaskry, uszkodzenia nerwu i zwężone wizji niepożądane występują u osób z prawidłowym ciśnieniem oczu. Obniżanie ciśnienia oka co najmniej 30 procent dzięki leków spowalnia chorobę u niektórych osób. Jaskra może pogorszyć w innych mimo niskich ciśnieniach.

Kompleksowy wywiad ważne jest, aby zidentyfikować inne potencjalne czynniki ryzyka, takie jak obniżenie ciśnienia krwi, które przyczyniają się do niskiego napięcia jaskry. Jeśli nie czynniki ryzyka są identyfikowane, opcje w terapii niskiego napięcia jaskry są takie same jak do jaskry otwartego kąta.

W jaskrą z zamkniętym kątem, płyn w przedniej części oka nie można spuścić przez kąta i pozostawić oko. Kąt zostanie zablokowane przez część tęczówki.Osoby z tego typu jaskry mogą mieć gwałtowny wzrost ciśnienia w gałce ocznej.Objawy obejmują silny ból i mdłości, jak well2 jak zaczerwienienie oka i zaburzenia widzenia. Jeśli masz takie objawy, trzeba się na leczenie natychmiast.To jest ratownictwo medyczne. Jeśli lekarz jest niedostępny, udać się do najbliższego szpitala lub kliniki. Bez leczenia w celu przywrócenia przepływu płynu, oko może stać się ślepi. Zwykle polecenia chirurgii laserowej i leki mogą usunąć blokadę, niższe ciśnienie oczu i ochrony wzroku.

W wrodzoną jaskrę, dzieci rodzą się z wadą w kącie oka, która spowalnia normalne odpływ płynu. Te dzieci mają zazwyczaj wyraźnych objawów, takich jak zamglone oczy, nadwrażliwość na światło i nadmierne łzawienie. Konwencjonalny zabieg typowo jest sugerowane leczenie, ponieważ leki nie są skuteczne i mogą powodować poważniejsze skutki uboczne u niemowląt i być trudne do stosowania. Operacja jest bezpieczna i skuteczna. Jeśli operacja jest wykonywana natychmiast, te dzieci zazwyczaj mają doskonałą szansę posiadania dobrego wzroku.

Wtórne glaucomas może rozwijać się jako powikłań innych schorzeń. Na przykład, ciężka postać jaskry jest nazywany wysiękowej postaci jaskry, a może być wynikiem źle kontrolowana cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi. Inne rodzaje jaskry czasami wystąpić zaćma, nowotwory niektórych oczu, lub gdy oko jest stan zapalny lub podrażnioną przez stan zwany zapalenie błony naczyniowej oka.Niekiedy jaskra rozwija się po innych operacjach oka lub poważnych urazów oczu.Steroidowe leki stosowane w leczeniu stanów zapalnych oczu i inne choroby może wywołać jaskrę u niektórych osób. Istnieją dwa oka warunki, które mogą powodować wtórnych postaci jaskry.

Jaskrą barwnikową występuje, gdy pigment z tęczówki rzuca się i blokuje przesączania oka, spowalniając odpływ płynu.

Pseudoexfoliation jaskra występuje, gdy dodatkowy materiał jest produkowany i rzucić się wewnętrzne struktury oka i bloków przesączania oka i ponownie spowolnienie drenażowych płyn.

W zależności od przyczyny tych wtórnych glaucomas, leczenie obejmuje leki i chirurgii laserowej lub konwencjonalnej lub inne chirurgii jaskry.

Co prowadzone są badania?
Poprzez badania w laboratorium i do pacjentów, NEI szuka lepszych sposobów wykrywania, leczenia i zapobiegania utracie wzroku u osób z jaskrą. Na przykład, naukowcy odkryli geny, które mogą pomóc wyjaśnić, jak jaskra uszkadza wzrok.

NEI również wspiera badania, aby dowiedzieć się więcej o tym, kto może dostać jaskry, gdy w leczeniu ludzi, którzy podwyższone ciśnienie w oku i jakie leczenie używać.

Co można zrobić
Jeśli pacjent jest leczony na jaskrę, należy zażyć lek jaskry każdy dzień. Zobacz swoją profesjonalną opiekę oczu regularnie.

Można również chronić wizji członków rodziny i przyjaciół, którzy mogą być obciążeni dużym ryzykiem wystąpienia jaskry-Afroamerykanów ponad 40 lat, wszyscy w wieku powyżej 60, a zwłaszcza Meksyku Amerykanie, a ludzie z rodzinną historią choroby. Zachęcić ich do kompleksowego egzaminu oczu rozszerzonymi co najmniej raz na dwa lata. Pamiętaj, że obniżenie ciśnienia oka we wczesnym stadium jaskry spowalnia postęp choroby i pomaga zaoszczędzić wizję.

Medicare pokrywa roczne kompleksowe rozszerzonymi egzamin oczu dla niektórych osób z wysokim ryzykiem jaskry. Ci ludzie należą pacjenci z cukrzycą, u osób z wywiadem rodzinnym w kierunku jaskry i Afroamerykanów wieku 50 lat i starszych.

Co powinienem zapytać moją profesjonalną opiekę oczu?
Możesz zabezpieczyć się przed utratą wzroku dzięki partnerskiej współpracy z Państwa profesjonalnej pielęgnacji oczu. Mapy i inne informacje potrzebne do dbać o siebie i Twojej rodziny.

Jakie pytania zadać?
O mojej chorobie oka lub zaburzeń …

Czym jest moja diagnoza?
Co spowodowało mój stan?
Czy mój stan się leczyć?
Jak ten stan wpływa na wizję teraz i w przyszłości?
Czy mogę oglądać żadnych szczególnych objawów i powiadomi cię, jeśli się pojawią?
Czy mogę dokonywać żadnych zmian w stylu życia?
O moim leczeniu …

Co to jest leczenie mojej choroby?
Kiedy leczenie rozpocząć i jak długo to będzie trwało?
Jakie są korzyści z takiego leczenia i jak skuteczne to jest?
Jakie są zagrożenia i efekty uboczne związane z tym leczeniem?
Czy żywność, lekarstwa, lub działalności, należy unikać, a ja jestem na tym zabiegu?
Jeśli moje leczenie obejmuje stosowania leków, co należy zrobić w przypadku pominięcia dawki?
Czy inne dostępne metody leczenia?
O moich testów …

Co rodzaje testów będę miał?
Czego mogę się spodziewać, aby dowiedzieć się z tych badań?
Kiedy dowiem się wyniki?
Czy muszę robić niczego specjalnego na przygotowanie się do któregokolwiek z badań?
Czy te badania mają żadnych skutków ubocznych lub zagrożeń?
Czy będę potrzebował więcej testów później?
Inne propozycje

Jeśli nie rozumiesz okiem personelu medycznego w odpowiedzi, zadawać pytania, dopóki nie rozumiem.
Rób notatki lub uzyskać znajomego lub członka rodziny do sporządzania notatek dla Ciebie. Albo przynieść magnetofon, które pomogą Ci zapamiętać dyskusję.
Poproś specjalista spisać jego lub jej polecenia do Ciebie.
Zapytaj specjalistę do materiałów drukowanych o swoim stanie.
Jeśli nadal masz trudności ze zrozumieniem okiem personelu medycznego w odpowiedzi, zadawaj gdzie można wybrać się na więcej informacji.
Inni członkowie zespołu opieki zdrowotnej, takich jak pielęgniarki i farmaceutów, mogą być dobrym źródłem informacji. Porozmawiaj z nimi też.
Dziś, pacjenci biorą czynny udział w funkcjonowaniu systemu opieki zdrowotnej.Bądź aktywny pacjenta co do opieki okulistycznej.

Utrata wzroku
Jeśli straciłeś trochę wzrok od jaskry, zapytać specjalista o niskich usług wizji i które mogą pomóc Ci w pełni wykorzystać swojego pozostałych wizji. Poproś o skierowanie do specjalisty w słabym wzroku. Wiele organizacji społecznych i agencje oferują informacje o niskim doradztwa wzroku, szkoleń i innych usług specjalnych dla osób z wadami wzroku.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji?
Zobacz organizacji zdrowia Eye

Jak korzystać z moich kropli do oczu jaskrę?
Jeśli krople do oczu zostały przewidziane w leczeniu jaskry swoje, trzeba ich używać prawidłowo, zgodnie z instrukcjami swoim specjalistą. Właściwe stosowanie Twoje leki jaskry może poprawić skuteczność tego leku i zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Aby prawidłowo zastosować krople do oczu, wykonaj następujące kroki:

Umyć ręce.
Trzymając butelkę do góry dnem.
Przechyl głowę do tyłu.
Trzymając w jednej ręce butelkę i umieścić ją jak najbliżej do oka.
Z drugiej strony, należy pociągnąć w dół dolną powiekę. To tworzy kieszeń.
Umieść przepisaną liczbę kropli do dolnej kieszeni powiek. Jeśli używasz więcej niż jednego eyedrop, należy odczekać przynajmniej 5 minut przed nałożeniem drugiej eyedrop.
Zamknij oko lub naciśnij dolną pokrywę lekko palcem przez co najmniej 1 minutę.Każda z tych etapów trzyma krople w oku i pomaga zapobiegać krople wody spływają do kanału łzowego, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Advertisements
%d bloggers like this: