Praca przy komputerze a problemy ze wzrokiem u dzieci

W ciągu ostatniej dekady, korzystanie z komputera wśród dzieci w Stanach Zjednoczonych stała się wszechobecna. Rozważ te statystyki:

94 procent amerykańskich rodzin z dziećmi posiada komputer w domu z dostępem do Internetu. *
Liczba dzieci w wieku 8 do czasu poświęcać na rozrywki 18 mediów ust tym komputerowych i gier wideo) każdy dzień wzrosła z 6.19 godzin w 1999 r. do 7,38 godziny w 2009 roku. **
W 2009 roku 29 procent amerykańskich dzieci w wieku od 8 do 18 miał swój własny komputer przenośny, a dzieci w klasach od 7 do 12 zgłaszane wydaje średnio ponad 90 minut dziennie wysyłania lub odbierania tekstów na ich telefony komórkowe. Wielu lekarzy dziecięcych oczu, że ciężkie korzystanie z komputera przez dzieci stawia je na ryzyko wczesnej krótkowzroczności Często wtedy soczewki kontaktowe stają się koniecznością. Najnowsze badania wydaje się potwierdzać, że strach.

Duże badania przeprowadzone przez Narodowy Instytut Oka i opublikowane w grudniowym numerze 2009 Archives of Ophthalmology, że częstość występowania krótkowzroczności wśród Amerykanów wzrósł z 25 procent do 41,6 procent populacji w ciągu ostatnich 30 lat – wzrost o ponad 66 procent.

Ponadto, wśród osób z 12 lub więcej lat formalnej edukacji, występowanie krótkowzroczności jest teraz tak wysoka jak 59,8 procent.
tting godzin przed ekranem komputera podkreśla dziecka oczy, ponieważ komputer zmusza dziecka system wizyjny skupić się i męczy o wiele więcej niż jakiekolwiek inne zadania. To może narazić dzieci na jeszcze większe ryzyko niż dorosłych dla rozwoju objawów zespołu Computer Vision.

Dziś jest “blisko punktu świat”, a rodzice powinni być świadomi problemów wizji związanych z pracą komputera. Wykorzystanie komputera wymaga umiejętności motorycznych z młodych oczu, które nie są dobrze rozwinięte. Tylko wtedy, gdy system wizualny dojrzewa jest dziecko w stanie lepiej poradzić sobie ze stresem z komputera na tym komputerze.

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia optometryczne AOA), rodzice powinni rozważyć te czynniki mające wpływ na dzieci i obsługi komputera:

Dzieci mogą nie być świadomi, ile czasu spędzają przy komputerze. Mogą one wykonywać zadania na komputerze przez wiele godzin z kilkoma przerwami. To długotrwałe działanie może spowodować ostrość wzroku i problemy zmęczenia oczu.
Dzieci są bardzo elastyczne. Zakładają one, że to, co widzą i jak widzą to normalne – nawet jeśli ich wizja jest problematyczne. Dlatego ważne jest, aby rodzice do monitorowania czasu dziecko spędza pracy przy komputerze i upewnić się, że mają regularne egzaminy oczu zgodnie z zaleceniami swojego okulisty lub lekarza okulistę.
Dzieci są mniejsze niż u dorosłych. Od stanowiska komputerowe często są organizowane dla dorosłych użytku, to można zmienić kąt dla małych dzieci.Użytkownicy komputerów powinni wyświetlić ekran lekko w dół, w 15-stopni.Ponadto, jeśli dziecko ma trudności osiągając klawiatury lub umieszczanie ich nogi wygodnie na podłodze, on lub ona może wystąpić szyi, ramion lub pleców.
Porady Aby zmniejszyć ryzyko Computer Vision Syndrome u dzieci

AOA oferuje rodzicom wskazówek, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zespołu Computer Vision wśród dzieci:
Mieć dziecka wizja sprawdzone. Przed rozpoczęciem nauki w szkole, każde dziecko powinno mieć kompleksowy egzamin oczu, w tym blisko-punkt (komputer i czytanie) i testów na odległość.
Ograniczyć ilość czasu dziecko spędza przy komputerze bez przerwy. Zachęcić dzieci do podjęcia 20-sekundowe przerwy od komputera co 20 minut, aby zminimalizować rozwój oczu problemów koncentrujących i podrażnienie oczu.(Niektórzy lekarze oczu nazywają to “20-20 reguła.”)
Sprawdź ergonomii stanowiska pracy. Dla dzieci małych i małych, upewnij się, że stanowisko komputerowe jest dostosowany do wielkości ciała. Zalecana odległość między monitorem i oczu u dzieci wynosi od 18 do 28 cali.Wyświetlanie ekranu komputera bliżej niż 18 cali, może zmniejszyć oczy. [Czytaj więcej porad na zmniejszenie zmęczenia oczu komputera.]
Sprawdź oświetlenie. Aby zredukować odblaski, okien i innych źródeł światła nie powinny być bezpośrednio widoczne, gdy siedzi przed monitorem. Zmniejsz ilość światła w pomieszczeniu, aby dopasować do ekranu komputera.
Korzystania z komputera i rozwoju fizycznego dzieci

Poza ryzykiem wystąpienia zespołu Computer Vision, istnieje obawa, że nadmierne korzystanie z Internetu w okresie dzieciństwa mogą mieć niekorzystny wpływ na dziecko fizycznego rozwoju.

Niedawno naukowcy z Australii i na University of Washington (Seattle, Waszyngton) oraz Harvard School of Public Health (Boston, MA) dokonano przeglądu bieżącej literatury naukowej na ten temat i opublikował szereg wytycznych dla rodziców, aby pomóc dziecku osiągnąć odpowiedni rozwój fizyczny.
Wytyczne te obejmują:

Zachęcaj mieszankę zadań przez cały dzień. Dzieci powinny robić częste przerwy od korzystania z komputera i do wzięcia udziału w różnych działaniach, które wymagają zmiany postawy i ruchowe. Wykonywanie siedzący tryb zadań za pomocą mediów elektronicznych (korzystanie z komputera, oglądanie telewizji, wiadomości tekstowe, itp.) powinny być ograniczone do mniej niż dwie godziny dziennie.
Zachęcać do stosowania właściwych postaw podczas pracy na komputerze stacjonarnym. Stanowiska pracy powinny być tak zaprojektowane, aby dopasować rozmiar dziecka i pozwalają na wybór odpowiednich pozycjach.Wśród innych propozycji: Stopy powinny być w stanie odpocząć wygodnie na podłodze, wysokość biurka powinna na wysokości łokcia; posiadacze dokumentów powinien być zastosowany do pozycjonowania materiałów papierowych pobliżu ekranie komputera, w górnej części ekranu komputera powinna być na wysokości oczu, na ekranie powinny być umieszczone i ustawione pod kątem w celu uniknięcia odblasków.
Popierać odpowiednie zachowanie podczas korzystania i transportowania komputerów przenośnych, w tym stosując odpowiednie alternatywne postawy dla odmiany i używając plecaka z podwójnymi ramiączkami do przenoszenia komputera oraz z klas.
Naucz swoje umiejętności komputerowych dla dzieci, w tym jak dotykowy typu przy minimalnym życie i jak używać skrótów klawiaturowych do zmniejszenia zużycia myszki.
Naucz dziecko, aby odpowiednio reagować na dyskomfort podczas korzystania z komputera, w tym podejmowanie bardziej częste przerwy, a jeśli objawy nie ustępują, poszukuje porady od pracowników służby zdrowia.

Advertisements