Jak działają soczewki kontaktowe?

Jak soczewki kontaktowe działać aby poprawić widzenie jest tak samo okulary zrobić: ich zmiana kierunku promieni świetlnych do skupienia światła prawidłowo na siatkówce.

Jeśli jesteś krótkowidzem, promienie świetlne skupić się zbyt wcześnie w twoim oku – stanowią one punkt ostrości przed siatkówką zamiast bezpośrednio na nią. A więc soczewki kontaktowe i okularów prawidłowe krótkowzroczność przez rozbieżne promienie światła, co zmniejsza siłę oka ostrości. Spowoduje to przesunięcie oka punktu ostrości w tył, na siatkówce, gdzie należy.

twoje soczewkiJeśli jesteś dalekowzroczny Twoje oko nie ma odpowiedniej siły ogniskowania – promienie świetlne nie stanowią punktu ostrości w momencie dotarcia do siatkówki. Soczewki kontaktowe oraz okulary prawidłowe dalekowzroczności przez zbieżnych promieni świetlnych, co zwiększa moc oka ostrości. Spowoduje to przesunięcie oka punkt ostrości do przodu, na siatkówce.

Szkła kontaktowe i soczewki okularów uprawnienia są wyrażone w dioptriach d).Uprawnienia Lens że prawidłowe początek krótkowzroczność ze znakiem minus (-) i uprawnień obiektywów że prawidłowe dalekowzroczności zacząć ze znakiem plus (+).

Więc dlaczego są soczewki kontaktowe dużo cieńsza niż soczewek okularowych?

W dużej mierze dlatego, że soczewki kontaktowe odpoczywać bezpośrednio na oku, zamiast około pół cala (12 mm) od powierzchni oka jak soczewek okularowych.
Ze względu na bliskość do oka, optyczny strefa soczewek kontaktowych (centralna część soczewki, który zawiera korygujących zasilania) może być znacznie mniejszy niż wzrokowego strefie soczewek okularowych.

W rzeczywistości, optyczny strefa soczewek okularowych jest cała powierzchnia soczewki. Optic strefa soczewek kontaktowych jest tylko część obiektywu, która jest otoczona peryferyjnych dopasowania krzywych, które nie wpływają wizję.

To coś jak patrzy małe okno w domu: Jeśli stoisz bardzo blisko okna, masz dużą, dobra widoczność z zewnątrz. Ale jeśli stoją po drugiej stronie pokoju z oknem, twój budynek jest bardzo ograniczona – chyba że masz większe okna.

Ponieważ soczewki kontaktowe spoczywać bezpośrednio na rogówce, ich optyczne strefa tylko musi być w przybliżeniu taka sama średnica jak źrenicy oka w warunkach słabego oświetlenia (około 9 milimetrów). Dla porównania, w celu zapewnienia odpowiedniego pola widzenia, większość soczewek okularowych są większe niż 46 mm średnicy. Ten większy rozmiar sprawia, soczewek okularowych znacznie grubsza niż soczewek kontaktowych.

Ponadto, soczewek okularowych musi być znacznie grubsza niż soczewki kontaktowe, aby utrzymać je przed uszkodzeniem przy uderzeniu. Obiektywy do krótkowzroczność w okularach muszą mieć minimalną grubość centrum 1,0 mm lub większej, aby spełniać wymogi dotyczące odporności na uderzenia.

Soczewki kontaktowe mogą być znacznie cieńsze. W rzeczywistości większość miękkie soczewki kontaktowe do krótkowzroczność mają grubość centralny, który jest mniejszy niż 0,1 mm.

Więc to połączenie istotnych różnic w pozycji noszenia, optic średnica strefy i grubości minimum w celu zapewnienia integralności strukturalnej sprawia, że soczewki kontaktowe dużo, dużo cieńszy niż soczewki okularowe o tej samej mocy

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s